БФ "Ветерани Чорнобилю": бути поруч з тими, кому найважче

Нашим людям, які залишаються у своїх рідних місцях та тримаються, поки є найменша можливість жити вдома, допомагає благодійний фонд «Ветерани Чорнобилю». Географія поїздок достатньо широка: Гуляйполе, Оріхів, Степногірськ, Таврійське, Преображенка, Кам’янське, Приморське, Плавні, а також населені пункти Михайлівської та Матвіївської громад Запорізької області, села Кізомис, Велетенське, Берегове – Білозерської громади Херсонської області.
“Кожна поїздка має свої особливості, – розповідає директор БФ «Ветерани Чорнобилю» Євген Мігуля. – До населених пунктів, які опинились неподалік від лінії фронту, у безпосередній досяжності обстрілів, – а це наші Гуляйполе, Оріхів – ми доставляли і продукти, і засоби гігієни. До Приморсього, Кам’янського та Плавнів була організована не тільки доставка харчових наборів, а й питної води, актуальної потреби через зміни водопостачання після руйнації греблі Каховської ГЕС. Найбільш вражаючою емоційно була подорож до Херсона, яка також припала на ситуацію, коли людям, переживши російську окупацію, довелось пережити ще й екологічну трагедію внаслідок затоплення регіону водами Каховського водосховища…”
Спільним у кожній поїздці є чітка логістика, конфіденціальність місця зустрічі, використання волонтерами засобів безпеки, за потреби – супровід співробітників ДСНС чи дружніх партнерських організацій.
“Зберегти людей – це найголовніше. Ми вміємо працювати у сучасних умовах”, – говорить Євген Миколайович.
Та вберегти свій емоційний стан виходить не завжди. Вразило видовище перед самим в’їздом у Херсон. Євген жахнувся побаченого: село винищене. Дві заправки стоять чорні після пожежі. Вигоріле придорожнє кафе. А руйнування приватних будинків виглядало як розстріл. Було зрозуміло, що ворог вів безжальний прицільний вогонь…
“Ми швидко проїхали на місце обумовленої зустрічі із херсонськими волонтерами. До цієї поїздки крім продуктів ми спромоглися зібрати побутові речі, посуд. Намагались максимально надати допомогу людям, які настраждалися від наслідків війни”, – розповідає Євген.