Як об’єднання побратимів, причетних до ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії.

 

 

Благодійний фонд «Ветерани Чорнобилю» розпочав діяльність у 2003 році як об’єднання побратимів, причетних до ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії. Фонд мав на меті взаємну допомогу та підтримку здоров’я чорнобильців та їхніх родин.

 

За двадцятилітню історію фонду пріоритети людяності та взаємодопомоги не змінилися, та значно розширилися можливості – завдяки зростанню авторитету, та напрямки роботи – як відповідь на виклики часу.

 

У 2013 році завдяки щирим стосункам із особисто Джоном Кахельманом jr та плідній співпраці із американською Християнською місією робота БФ «Ветерани Чорнобилю» вийшла на новий рівень. Завдяки цьому фонд отримав можливість опікуватися проблемами вихованців КУ «Запорізький дитячий будинок-інтернат» ЗОР на Великому Лузі Запоріжжя. Отримуючи від американських донаторів велику та якісну гуманітарну допомогу, БФ «Ветерани Чорнобилю» спромігся забезпечити новими сучасними ліжками та обладнанням для них практично всі лікарні Запорізької області та Генічеський район Херсонщини. Також БФ «Ветерани Чорнобилю» отримував та розподіляв по лікарнях Запорізької області медичне обладнання та витратні матеріали до них.

 

Події 2014 року, напад росії на Україну, вимагали відповідних дій. І БФ «Ветерани Чорнобилю», не полишаючи допомогу ветеранам-чорнобильцям, долучився до роботи по забезпеченню медичним обладнанням військових шпиталів, переоблаштування лікарень. Безпосередні контакти із військовими частинами давали можливість швидко реагувати на запити та надавати відповідну допомогу нашим захисникам.

 

Критична ситуація 2022 року, повномасштабне воєнне вторгнення росії на територію нашої країни, швидко сформували відповідь і на цей виклик часу. Новостворений гуманітарний центр «Завжди разом», продовжуючи гуманітарну традицію БФ «Ветерани Чорнобилю», швидко організував первісну допомогу біженцям із небезпечних районів країни. ГЦ «Завжди разом» сформувався у мобільну гуманітарну структуру із широким колом гуманітарної та просвітницької діяльності.

 

Благодійний фонд має досвід співпраці із благодійними та гуманітарними організаціями США, Канади, Франції, Німеччини, Північної Ірландії,  Італії, Чехії та Польщі.

 

Адекватна реакція на людські проблеми, мобільність у формуванні та наданні допомоги, відповідальна співпраця із донаторами – принципи роботи благодійного фонду «Ветерани Чорнобилю» відповідні запитам часу.