Робота проєкту Born to be oneself познайомила волонтерів БФ «Меморі86» з великою кількістю енергійної запорізької молоді.
Кожна подія: ретріти, творчі зустрічі, психологічні практики малювали картину життя нашого прифронтового регіону, яке триває попри всі негаразди суворої реальності. Навіть спілкування у волонтерському хабі з юними бенефіціарками проєкту було надихаючим.
Наталка – з родини ВПО, виїхала із Гуляйполя. Навчається онлайн у рідній школі, хоча життя розкидало однокласників та й вчителів по всьому світу. Щодо рідної мови, то її рівень знань – помітний через уточнення та коментарі у нашому спілкуванні, викликає захоплення. Сучасні мовні стандарти вона знає так добре, що її можна запросити на просвітницькі курси для волонтерів [за часів навчання ніхто з них не мав таких глибоких знань!].
Або Марійка – майбутня юристка, яка самостійно прокладає свій професійний шлях. Так, розпочинає вона його з скромної посади в одному з запорізьких судів. Та вона зробила цей крок сама, без будь-якої допомоги, і хоче мати юридичну освіту, яку нині засвоює на практиці. Така заповзятість викликає повагу.
Єва – майбутня дизайнерка. Вона вже зараз вміє створити рухливий костюм для участі в запорізьких аніме-здибанках. Свою кімнату перетворила на майстерню: мама заходить обережно в царство інструментів та різнокольорової сировини. До речі, волонтери з радістю поділилися з Євою матеріалами для творчості: намистинками та бісером…
Аліса, юна художниця, яка навчається у Запорізькій дитячій художній школі, так була вражена чарівними пейзажами під час ретриту до Етносела, що створила декілька пейзажів. Один із них, подарований партнерам БФ «Меморі86» – ГО «Дивосвіт» – став початком картинної галереї в Етноселі.
І це тільки декілька приємних знайомств, які склалися під час реалізації БФ «Меморі86» проєкту Born to be oneself.
Мета проєкту, який став можливим за сприяння та підтримки The Govertment of the Faroe Islands, – підтримати та зберегти психічне та фізичне здоров’я дівчат та молодих жінок, а також допомогти їм орієнтуватися в сучасних реаліях.
Загальна кількість отримувачів допомоги – 412 осіб. Можливість взяти участь у заходах проєкту отримали жительки сільської місцевості Запорізької області. Особливої уваги потребували дівчата з родин ВПО [це майже половина – 199 бенефіціарок], а також особи з інвалідністю [32 особи].
Крім суто матеріальної підтримки в межах проєкту були організовані психологічні тренінги, на яких разом із спеціалістами можна було поспілкуватися щодо суто жіночих проблем. Збереження жіночого здоров’я, робота із реакціями на стрес, а також формування особистісної стійкості та впевненості – багато важливих тем стали зрозумілішими завдяки цій роботі.
Крім того, були організовані онлайн та офлайн консультації і проведені анонімні особисті консультації. Це 150+110 годин плідної роботи двох професійних психологів, яка стала суттєвою та вчасною підтримкою для молодого жіноцтва.
Також до проєкту була запрошена фахова лікарка-гінеколог. Вона з дотриманням анонімності надавала дівчатам консультації по запитам та відповідала на питання, які вони зазвичай не можуть нікому задати.
В межах проєкту відбулися три дводенні виїзні заходи, під час яких дівчата мали можливість відпочити від постійної напруги у природньому середовищі.
В Етноселі можна було зайнятися спортивними вправами, мати релакс під час творчих занять, взяти участь у пізнавальній комунікаційній роботі з психологом. Під час цих подорожей учасники відпочивали та налагоджували соціальні контакти.
Мали можливість й показати свої таланти! Так, театр «СВіЯ» привіз в одну із подорожей обладнання й показав на сцені одну з своїх життєствердних вистав – «Сонечко рятує світ». Молодь Запорізької художньої художньої школи запрошувала «Меморі86» на свої заходи: учасниці проєкту долучалися до майстер-класів, виставок.
Велику зацікавленість проявили учасники до одноденних семінарів: інтеграційного, комунікаційного та психологічного. Мали й сюрпризи – планувався один