Гуманітарний центр «Завжди разом» виник як волонтерська ініціатива у березні 2022 року.
 Гуманітарний центр «Завжди разом» Спочатку був створений гуманітарний хаб, і якому могли отримати допомогу біженці з територій, перебування на яких стало смертельною небезпекою. Жінки із дітьми та літні люди із Маріуполя, Херсонської, Донецької та Запорізької областей були першими бенефіціарами та отримували необхідний одяг та побутові засоби. Першими донаторами виступили партнери БФ «Ветерани Чорнобилю» – американська Християнська місія та особисто Джон Кахельман jr. Отриманий гуманітарний ресурс дав можливість надати підтримку сотням знедолених людей.

Поступово можливості гуманітарної допомоги зросли завдяки донаторам із країн Європи та співпраці із благодійними організаціями України. Був налагоджений облік новоприбулих, формувалася база даних, яка постійно змінювалась. Деяка кількість людей продовжує перебувати у Запоріжжі. З’явилась можливість надавати потребуючим продукти та засоби гігієни, формувати цільову допомогу для різних груп населення. 

Спілкування з людьми, які вимушено перебувають у Запоріжжі, хто намагається втриматись у рідних домівках у так званій «сірій» зоні, дає розуміння, що нинішня гуманітарна робота ширша, ніж координація забезпечення продуктами.

За більше ніж рік роботи ГЦ «Завжди разом» трансформувався у команду. З ентузіастів ми спромоглися перетворитися на професіоналів. Ми створили структуру, розподілили ролі, задекларували Кодекс волонтера, в якому сформулювали спільне бачення нашої діяльності, обумовили концепцію місію. 

Ми не просто виросли з підвалу, де видавали одяг, ми зрозуміли, що маємо допомогти нормалізації життєдіяльності нашого регіону. 

Треба навчитись самим та навчити людей довкола жити у нових умовах.

Тож, ми шукаємо нові форми роботи, які допоможуть людям адекватно сприймати реалії та адаптуватися до них. Розуміємо, що для більшості це важко через моральні та психологічні обмеження. 

Травма війни проявляється по-різному. Люди, які покинули рідні домівки, відчувають нестачу спілкування – через обірвані зв’язки із своїм оточенням, своїм середовищем. 

Ми працюємо у напрямку створення можливості надання психологічної допомоги. І формуємо стратегію інтеграції ВПО: залучення людей до спільної діяльності, до життя приймаючої громади. За фахом, за хобі, за загальними потребами нової для них спільноти. Через спільні акції, зустрічі, культурні та освітні події. 

Ми впевнені, що самореалізація кожного є основою не лише фізичного виживання, а й ментального здоров’я нашого суспільства.