Є в діяльності нашого гуманітарного центру «Завжди разом» такі форми роботи, які ми сміливо можемо віднести до такої важливої нині сфери, як ресоціалізація. Адаптація людей, які заради порятунку виїхали з небезпечних територій до Запоріжжя – це виклик для приймаючої громади. Втікачі від війни залишаються за межами звичного ритму життя. Навіть побутові звички не реалізуються за сталим алгоритмом, не кажучи вже про соціальну та професійну сфери життя.
Деякий час ми працювали більшої мірою інтуїтивно, розуміючи із нашого спілкування із відвідувачами нашого гуманітарного центру їхні досвід, інтереси, запити.
Так виникли ідеї проведення спільних заходів. Були організовані екскурсії на благодійній основі, які дали можливість ознайомитись із нашим містом, зрозуміти історичні та культурні зв’язки із рідними місцями наших переселенців.

Поєднатися у спільних справах: ресоціалізація втікачів від війни  Поєднатися у спільних справах: ресоціалізація втікачів від війни

Спільні відвідини запорізьких закладів культури стали для наших гостей своєрідним дороговказом, за яким вони самостійно обирають для себе мистецьку програму за своїм смаком. Ми ж втішені, що Запорізька обласна філармонія, обласний художній музей, Театр юного глядача, обласний музично-драматичний театр та дитячий театр «Свія» отримали завдяки нашим спільним походам нових вдячних глядачів.

Поєднатися у спільних справах: ресоціалізація втікачів від війни
Спільні святкові майстер-класи дали можливість продемонструвати творчі можливості і волонтерів гуманітарного центру, і наших бенефіціарів. Обмін подарунками, особливо приємний у дитячій авдиторії, закріпив впевненість, що наші гості повертаються до можливості реалізувати свій творчий потенціал. Арт-терапія стала важливим аспектом нашої співпраці.
Тож, ми пишаємося подіями, які ініційовані нашою спільною діяльністю. Особливо, коли бачимо талановитих наших переселенців на сцені у програмі святкових концертів, на майстер-класах із різних видів народної творчості.

Поєднатися у спільних справах: ресоціалізація втікачів від війни
Як можливість розглядаємо організацію майстерні з виготовлення творів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, організацію виставок та благодійних аукціонів.

Поєднатися у спільних справах: ресоціалізація втікачів від війни