Проєкт «Підтримка у скруті», реалізований БФ «Ветерани Чорнобилю» спільно із БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» за фінансової підтримки Європейського Союзу, мав на меті надання цільової допомоги самотнім пенсіонерам та особам з інвалідністю з чотирьох громад Запорізького регіону. Географія реалізації проєкту – місто Запоріжжя, Матвіївська, Михайлівська та Михайло-Лукашівська громади Запорізької області. 

Проєкт був спрямований на підтримку місцевих мешканців, які відчувають себе покинутими через зменшення уваги до їх проблем, бо, попри те, що Запоріжжя має статус прифронтового міста та офіційно належати до зони бойових дій, пріоритет у сфері розподілу гуманітарної допомоги надається громадянам у статусі ВПО.

Метою проєкту «Підтримка у скруті» було формування допомоги найбільш вразливим категоріям населення у холодний період року. Завдяки його реалізації відповідну стану здоров’я, можливостям та соціальним обставинам життя харчове забезпечення отримували по 150 осіб впродовж трьох місяців (лютий, березень та квітень 2023 р.). 

Завдяки проєкту один раз на місяць люди, які не можуть самостійно приготувати їжу, адресно отримували набори продуктів харчування великого терміну зберігання, які потребують мінімальних зусиль для приготування або не потребують взагалі. 

У процесі роботи над проєктом «Підтримка у скруті» допомогу отримали 254 бенефіціарів БФ «Ветерани Чорнобилю». Склад осіб змінювався щомісяця через знаходження міста Запоріжжя неподалік від лінії ведення бойових дій та обстрілів. Деяку кількість людей із первісного списку осіб відповідного проєкту стану вивезли з місця проживання родичі та соціальні служби, у когось погіршився стан здоров’я. З’явилась певна кількість людей, які звернулись по допомогу вже в процесі реалізації проєкту та новоприбулих із небезпечних місць Запоріжжя та області. Тож, при сталій кількості осіб, персональний склад бенефіціарів впродовж реалізації проєкту зазнавав змін. 

До того ж запланований кількісний розклад категорій бенефіціарів (66 самотніх пенсіонерів у м.Запоріжжя, з них 22 особи з інвалідністю 1-2 групи; 52 самотні особи з інвалідністю 1-2 груп у м.Запоріжжя; 32 самотні пенсіонери Михайлівської, Матвіївської та Михайло-Лукашівської громад, з них 14 осіб з інвалідністю), був скорегований станом здоров’я населення. У порівнянні із первісною формою, кількість людей з інвалідністю, які отримали допомогу за проєктом «Підтримка у скруті», перевищувала заплановану на 20-25 відсотків щомісяця.

Також в процесі роботи із вразливими категоріями містян та жителів громад, самотні пенсіонери старше 80 років (98 осіб, у тім числі 56 осіб чоловічої, 42 – жіночої статі), окрім відповідних стану продуктів харчування, отримали за необхідності теплий одяг, ковдри, обігрівачі, свічки, засоби гігієни, предмети побуту, який БФ «Ветерани Чорнобилю» надав з інших джерел постачання та власних ресурсів. 

Нематеріальним результатом проєкту став вагомий психологічний фактор: люди відчули піклування та турботу, мали спілкування із волонтерами, що дало можливість полегшити стан безпомічності самотності у ці страшні часи.